Twoje zdrowie. Twój wybór.

Pacjent i lekarz w sieci. Razem, lecz osobno

25.11.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Niemal 100% lekarzy i 75% pacjentów korzysta z jakieś formy internetowych narzędzi wspierających ochronę zdrowia. To jeden z wielu ciekawych wniosków płynących z badania przeprowadzonego przez IMI Healthcare w sierpniu bieżącego roku, na grupie 117 amerykańskich pacjentów i 52 amerykańskich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

czytaj całość >>

TAGI: zarządzanie zdrowiem, e-zdrowie, diagnoza,

anty (biotyko) terapia

27.10.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Telewizje nadają seriale reklamowe o niepokonanych i nagłych ozdrowieniach. Matki ustawiły się w kolejki do pediatrów, a farmaceuci zwarli szyki w oczekiwaniu na wzrost przychodów. Słowem, zaczęliśmy się leczyć. Towarem pierwszej potrzeby, jak co roku o tej porze, stały się antybiotyki.

Okazuje się, o zgrozo, że w UE grypa jest właśnie najczęstszym powodem sięgania po antybiotyki. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że Polacy tym razem nie znaleźli się w czołówce. W ciągu ostatniego roku antybiotykiem leczyła się 1/3 Polaków, podczas gdy w Unii Europejskiej ta średnia jest wyższa i wynosi 40%.

czytaj całość >>

TAGI: antybiotyki, bakterie, wirusy, przeziębienie, grypa, pediatrzy,

Chirurdzy plastyczni policzeni

15.09.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

chirurg plastyczny botoxChirurgia plastyczna to specjalność medycyny, która wywarła znaczący wpływ na wiele dziedzin życia. Odcisnęła silne piętno na kulturze, zmieniła postrzeganie upływu czasu, wykreowała nowe, bądź przekształciła istniejące gałęzie przemysłu oraz uratowała i zniszczyła życie wielu ludzi. Siłę oddziaływania praktyków tej specjalności na losy ludzkości można porównać jedynie z plonem pracy fizyków kwantowych.

Biorąc pod uwagę powyższe, z zapartym tchem oczekiwano publikacji autorstwa Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej ISAPS, która miała uświetnić 40-lecie założenia tej organizacji.

czytaj całość >>

TAGI: chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna, plastyka piersi, botox, ISAPS, depilacja laserowa,

Nie mówię prawdy mojemu lekarzowi

15.06.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

pacjent lekarz Pacjenci notorycznie okłamują swoich lekarzy. To nie jest cytat z cynicznego dr Housa, ale wniosek z badań wykonanych przez Pentor Research International na zlecenie Fundacji na rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny. Wyłania się z nich smutny portret polskiego pacjenta, który nie ufa swojemu lekarzowi, nie mówi mu prawdy, nie zażywa przepisanych leków oraz nie przestrzega zaleceń lekarskich.

czytaj całość >>

TAGI: system ochrony zdrowia, leki, terapia,

Zdrowie na eksport

10.05.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Polska uznana została za jeden z najatrakcyjniejszych celów turystyki medycznej. Zaskakujące, nieprawdaż? Tym bardziej, że nie chodzi o niemieckich emerytów, niemal zamieszkujących Kołobrzeg. Indyjska firma konsultingowa IMRS w swoim najnowszym raporcie umieściła Polskę wśród najatrakcyjniejszych krajów, odwiedzanych w celu wykonania zabiegów medycznych.

czytaj całość >>

TAGI: turystyka medyczna, rynek zdrowia, NFZ, Polska Izba Turystyki Medycznej,

Ein Mal ist kein Mal

12.04.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

To niemieckie przysłowie trafnie komentuje sytuację na polskim rynku zdrowia. Okazuje się, że jest już nas 2 miliony. Tylu Polaków zmuszonych jest do kupowania usług medycznych… dwa razy.
Płacimy państwu, które zobowiązuje się pośredniczyć w zakupie usług medycznych. Czy robi to dobrze?

czytaj całość >>

TAGI: NFZ, służba zdrowia, rynek medyczny, ubezpieczenia,

Trampki i chodaki

01.04.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Unia Europejska wyraża zaniepokojenie tempem i stopniem penetracji europejskiej medycyny przez technologie informatyczne. Daje temu wyraz w klasyczny sposób. Mianowicie, w Barcelonie na Digital health spotkali się reprezentanci ministerstw zdrowia państw UE, aby ustalić cele w dziedzinie e-zdrowia, czyli opieki zdrowotnej opartej na produktach i usługach elektronicznych.

czytaj całość >>

TAGI: e-zdrowie, digital health, UE,

Świńska zima

26.03.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

świńska grypaWiosna przyszła – toną marzanny. Niegdyś wierzono, że zabicie postaci przedstawiającej boginię śmierci spowoduje jednocześnie usunięcie efektów przez nią wywołanych (czyli zimy) i nadejście wiosny.
Piątkowa Gazeta Wyborcza na pierwszej stronie donosi o milionach euro, które europejscy podatnicy wydali na wirusa A/H1N1, czyli świńską grypę.

czytaj całość >>

TAGI: marketing farmaceutyczny, H1N1, grypa, WHO,

Palenie transdermalne

22.03.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Z początkiem marca Sejm RP przyjął prawo zakazujące palenia tytoniu w miejscach publicznych. Tym samym, już jako maruderzy, dołączyliśmy do pozostałych państw UE w kampanii na rzecz likwidacji nałogu tytoniowego.
Przyjęte prawo istotnie złagodzono w porównaniu do dyskutowanego projektu. Przy okazji politycy dostarczyli nam nieco rozrywki, wzajemnie wytykając sobie rozmaite nałogi.

czytaj całość >>

TAGI: IMS, hurtownie farmaceutyczne, nikotyna,

Wielkopolska 2014

15.03.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

Panie i Panowie proszę zapiąć pasy, oto zbliża się „ostateczny termin wdrożenia projektu informatyzacji opieki zdrowotnej“. Szef CSIOZ (kolejna trudna nazwa) zapowiada, że serial pod tytułem: „Informatyzacja polskiej służby zdrowia“ ostatecznie zakończy się w roku 2014.

TAGI: e-zdrowie, e-recepta, elektroniczna recepta, CSIOZ,

Zostań burmistrzem apteki

13.03.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

TAGI: apteka, smartphon, foursquare, geolokacja, serwis społecznościowy,

Przed użyciem posłuchaj ulotki

05.03.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

TAGI: telemedycyna, e-zdrowie, audioulotka, URPLWMiPB,

Zdrowie na olimpijskim poziomie

26.02.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

TAGI: PKB, opieka zdrowotna, zdrowie, makroekonomia,

Rośnie społeczność w sieci

17.02.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

TAGI: ochrona prywatności, serwis społecznościowy,

Nie ufamy specjalistom

15.01.2010 autor: zespół Dostawcyzdrowia.pl |

TAGI: Internet, e-zdrowie, zdrowie,

Twoje zdrowie.Twój blog.